News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

अखिल क्रान्तीकारीको बैठकले ग¥यो खतरा निर्णय

मधुसुदन पोख्रेल प्युठान,४ पुस
७९७ पटक
प्युठान,४ पुस

विप्लव नेतृत्वको भात्री संगठन अखिल क्रान्तिकारी राप्ती क्षेत्रीय समन्वय समितिको तेस्रो पूर्ण बैठक सम्पन्न भएको छ । संगठनका केन्द्रीय सचिवालय सदस्य तथा राप्ती संयोजक पदम पोख्रेलको अध्यक्षतामा दाङमा मंगलबार सम्पन्न भएको हो ।
पार्टीको केन्द्रीय सदस्य असिनाको प्रमुख आतिथ्यता रहेको बैठकमा क्रान्तीकारीले विभिन्न महत्वपुर्ण निर्णय गर्दै बैठक सम्पन्न गरेको हो । बैठकले कम्युनिस्ट बिद्यार्थी अभियानलाई जोडतोडले लैजाने र अभियानको क्रममा अराजकता, गुण्डागर्दी र भ्रस्टाचारको चंगोलमा फसेर अपराधिकरणको दिशामा गइरहेको स्ववियुलाई क्रान्तिकारी कम्युनिस्ट आचरणमा बदली उत्पिडनमा परेका लाखौं बिद्यार्थीहरुको पक्षमा बदल्ने र स्ववियुको खास उदेश्य प्राप्तिको लागि बलियो स्ववियु मोर्चा निर्माण गर्ने, कम्तिमा पनि २५ सय बिद्यार्थीलाई नयाँ सदस्यता वितरण गर्ने,कम्युनिस्ट बिद्यार्थी अभियानलाई प्रत्येक क्याम्पस,कलेज र स्कुलका बेन्च बेन्चमा र्पुयाउँदै १० हजार बिद्यार्थीलाई बैज्ञानिक समाजवादी शिक्षा प्रणाली र कम्युनिस्ट आचरणको बिषयमा प्रशिक्षित गर्ने,शैक्षिक माफिया र दलालहरुको लिस्ट बनाई आवस्यक कार्वाही गर्ने,समता स्कुलको नाममा धर्मको प्रचार प्रसारमा गरिरहेका धार्मिक बिद्यालयको बिषयमा अनुसन्धान गरि कार्वाही प्रक्रिया अगाडि बढाउने, यातायातमा कायम गरिएको ४५ प्रतिशत सहुलियतको बिषयमा संघर्ष गर्ने,हरेक क्याम्पस र कलेजहरुमा प्रत्येक महिना अनिवार्य अतिरिक्त क्रियाकलाप गर्ने,समाजवादी शिक्षाको बिषयमा अन्तरक्रिया कार्यक्रम गर्ने लगायत अन्य महत्त्वपूर्ण निर्णयहरु गरेको अध्यक्ष पोख्रेलले बताए ।
बैठकमा विशेष अतिथिको रुपमा संगठनका केन्द्रीय महासचिव प्रकाश शाही र सचिब तथा मध्यपश्चिम कमान्ड इन्चार्ज सन्तोषि भट्टराई रहेका थिए । राप्ती क्षेत्रीय समन्वय समितिमा रोल्पा ,रुकुम ,पश्चिम रुकुम पुर्व दाङ, सल्यान, प्युठान, र नमुना थवाङ गरि आठ ओटा जिल्ला रहेका छन ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

भानुभक्त मा वि बर्वाेटको अन्तीम मत परिणाम

प्युठानको मल्लरानी गाँउपालिका ३ वर्वोट स्थित भानुभक्त माध्यमिक विद्यालयमा वि व्य स गठन गर्दा जम्मा...

गाैतम बुद्धको २५६८ औं जयन्ती आज मनाइँदै, लुम्बिनीमा बिशेष समाराेह हुने

गाैतम बुद्धको २५६८ औं जयन्ती आज मनाइँदै छ । प्रत्येक वर्ष वैशाख शुक्ल पूर्णिमाका दिन...

जेष्ठ १३ गतेदेखि आई.पि.भी खोप अभियान सञ्चालन हुँदै

जेष्ठ १३ गतेदेखि प्यूठान सहित देशभर एकसाथ आई.पि.भी खोप अभियान सञ्चालन हुने भएको छ ।...

सुस्त श्रवण शक्ति भएका विद्यार्थीहरुलाई शैक्षिक सामग्री

पेशागत महासंघ जिल्ला कमिटी प्यूठानले सुस्त श्रवण शक्ति भएका विद्यार्थीहरुलाई शैक्षिक सामग्री वितरण गरेको छ...

भानुभक्त मा.बि बर्बोटको वि.व्य.स. गठन निर्वाचनद्धारा गरीने

प्यूठानको चुजाठाटी स्थित भानुभक्त मा.बि बर्बोटको विद्यालय व्यवस्थापन समिती सदस्य गठन चुनाबी प्रकृयामा पुगेको छ...