News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

अखिल क्रान्तीकारीको बैठकले ग¥यो खतरा निर्णय

मधुसुदन पोख्रेल प्युठान,४ पुस
६३१ पटक
प्युठान,४ पुस

विप्लव नेतृत्वको भात्री संगठन अखिल क्रान्तिकारी राप्ती क्षेत्रीय समन्वय समितिको तेस्रो पूर्ण बैठक सम्पन्न भएको छ । संगठनका केन्द्रीय सचिवालय सदस्य तथा राप्ती संयोजक पदम पोख्रेलको अध्यक्षतामा दाङमा मंगलबार सम्पन्न भएको हो ।
पार्टीको केन्द्रीय सदस्य असिनाको प्रमुख आतिथ्यता रहेको बैठकमा क्रान्तीकारीले विभिन्न महत्वपुर्ण निर्णय गर्दै बैठक सम्पन्न गरेको हो । बैठकले कम्युनिस्ट बिद्यार्थी अभियानलाई जोडतोडले लैजाने र अभियानको क्रममा अराजकता, गुण्डागर्दी र भ्रस्टाचारको चंगोलमा फसेर अपराधिकरणको दिशामा गइरहेको स्ववियुलाई क्रान्तिकारी कम्युनिस्ट आचरणमा बदली उत्पिडनमा परेका लाखौं बिद्यार्थीहरुको पक्षमा बदल्ने र स्ववियुको खास उदेश्य प्राप्तिको लागि बलियो स्ववियु मोर्चा निर्माण गर्ने, कम्तिमा पनि २५ सय बिद्यार्थीलाई नयाँ सदस्यता वितरण गर्ने,कम्युनिस्ट बिद्यार्थी अभियानलाई प्रत्येक क्याम्पस,कलेज र स्कुलका बेन्च बेन्चमा र्पुयाउँदै १० हजार बिद्यार्थीलाई बैज्ञानिक समाजवादी शिक्षा प्रणाली र कम्युनिस्ट आचरणको बिषयमा प्रशिक्षित गर्ने,शैक्षिक माफिया र दलालहरुको लिस्ट बनाई आवस्यक कार्वाही गर्ने,समता स्कुलको नाममा धर्मको प्रचार प्रसारमा गरिरहेका धार्मिक बिद्यालयको बिषयमा अनुसन्धान गरि कार्वाही प्रक्रिया अगाडि बढाउने, यातायातमा कायम गरिएको ४५ प्रतिशत सहुलियतको बिषयमा संघर्ष गर्ने,हरेक क्याम्पस र कलेजहरुमा प्रत्येक महिना अनिवार्य अतिरिक्त क्रियाकलाप गर्ने,समाजवादी शिक्षाको बिषयमा अन्तरक्रिया कार्यक्रम गर्ने लगायत अन्य महत्त्वपूर्ण निर्णयहरु गरेको अध्यक्ष पोख्रेलले बताए ।
बैठकमा विशेष अतिथिको रुपमा संगठनका केन्द्रीय महासचिव प्रकाश शाही र सचिब तथा मध्यपश्चिम कमान्ड इन्चार्ज सन्तोषि भट्टराई रहेका थिए । राप्ती क्षेत्रीय समन्वय समितिमा रोल्पा ,रुकुम ,पश्चिम रुकुम पुर्व दाङ, सल्यान, प्युठान, र नमुना थवाङ गरि आठ ओटा जिल्ला रहेका छन ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

शुरविर पण्डित (दारी बा)को टोली प्यूठान आउदै

राष्ट्रिय कलाकार शुरविर पण्डित (दारी बा)को टिम प्यूठान आउने भएको छ । जिल्लाको माण्डवी गाउँपालिका...

प्यूठान डान्स आईडल हुँदै

जिल्लामा प्यूठान डान्स आईडल प्रतियोगिता सञ्चालन हुने भएको छ । फागुन ४ गतेदेखि १४ गतेसम्म...

हाम्रो नजर : संघारकै फोहोर देख्दैन प्यूठान नगरपालिका

जिल्लाकै मध्यभागमा रहेको गणतान्त्रिक खेलकुद मैदानको स्टेजमा निर्माण गरिएको शौचालयमा फोहोरको डंगुर थुप्रिदा नजिकै रहेको...

एउटा खेलले मात्र उपलब्धि हासिल गर्न सकिन्न – प्रतिनिधि सभा सदस्य थापा

प्रतिनिधि सभा सदस्य सुर्य थापाले एकपटकको खेलले मात्र उपलब्धि हासिल गर्न नसकिने बताएका छन ।...

सहिदहरुको सम्झानामा कविता वाचन एवम् रक्तदान कार्यक्रम गरी दिवस मनाइयो

प्यूठानमा सहिद दिवसको अवसरमा कविता वाचन एवम् रक्तदान कार्यक्रम भएको छ । सोमबार ६७ औ...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी