News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

प्युठानका ट्रिपर व्यवसायी आन्दोलित

सागर रिजालप्युठान,४ पुस
६०८ पटक
प्युठान,४ पुस

प्युठानका ट्रिपर व्यवसायीले आन्दोलन गरेका छन् । दम्तीदेखि बेलुवा सम्मको कालोपत्रे सडकमा ट्रिपर हिडेको भनी प्रहरीले ट्रिपर सहित ९ जना चालकलाई नियन्त्रणमा लिएपछि व्यवसायी आन्दोलनमा उत्रेका हुन् । व्यवसायिहरुले शुभ श्री अग्नी सिमन्टले नौवहिनि गाउँपालिका‐८ लुफ्लुङबाट निकालेको चुनढुगां बोक्दै आएका थिए ।
प्युठान नगरपालिका‐४ झिमरुक पुल नजिकै ट्रिपर रोकेर आन्दोलन गरेका छन् । राजमार्गमा ट्रकले ३० टन बोकेर हिड्दा बजारबासी केहि भन्दैनन् ट्रिपर चालक सतिस केसीले भने हामिले १२ टन बोक्दा प्रहरीमा उजुर बुझाए । दिउसोको समय बैकल्पीक बाटो हिडेको र रातीको समय राजमार्गको बाटो हिडेको उनले बताए । उनले भने,‐‘रातीमा एक्लै हिड्नुपर्छ, डर लाग्छ, त्यसैले हामी बजारको बाटो हिड्छौ । ’ सड्क साघुरो र अफ्ठेरो भएकाले राजमार्गको सड्कबाट हिडेको उनी बताउछन् । उनी भन्छन,‐‘ बाटो सुधार्ने सम्झौता भएपनि काम गरेका छैनन् । ’ चुनढुंगा बोकेका र खाली गरि ४५ वटा ट्रिपर रोकेर व्यवसायी आन्दोलनमा उत्रीएका हुन् । राजमार्गबाट हिड्दा बैकल्पिक सड्क भन्दा १५ मिनेट छिटो पुगिन्छ ।
चालकलाई प्रहरीले नछाड्दा सम्म आन्दोलन रोकिदैन् ः व्यवसायी
ट्रिपर व्यवसायीले प्रहरीले नियन्त्रणमा ल्याएका ९ जना चालकलाई नछाड्दा सम्म ट्रिपर रोकी आन्दोलनमा उत्रिरहने व्यवसायीहरुले बताएका छन् । चालक र ट्रिपर जिल्ला प्रहरी कार्यालयको नियन्त्रणमा रहेको जिल्ला प्रहरी कार्यालय प्युठानका प्रमुख प्रहरी नायव उपरिक्षक निर्मल बुढाथोकीले बताए । रातको समयमा राजमार्गबाट हिड्ेकोले नियन्त्रणमा ल्याएको प्रहरी प्रमुखले बताए । धेरै पटक बैकल्पिक सड्कमा हिड्न आग्रह गरेपनि लापरवाही सहित राजमार्गबाट हिडेकाले नियन्त्रण ल्याएका हौ । उनले भने,‐‘ छलफल चलिरहेको छ, कागज बनाएर छाड्छौँ । ’ अब दोहोरीएका मुद्धा चलाउने समेत उनले बताए । उता शुभ श्री अग्नी सिमेन्टका प्रमुख शिव अर्यालले ट्रिपर चालकलाई बैकल्पीक सड्क हिड्न लगाएपनि अटेरी गरेको बताए । उनल भने,‐‘आफ्नै लगानीमा वैकल्पीक सड्क बनाईदिए पनि राजमार्ग हिड्न छाड्दैनन् चालक ।’

प्रतिकृया दिनुहोस्

गाउँपालिकाको टिमले गर्‍यो मार्सिवाङ खेलमैदान सरसफाई

माण्डवी गाउँपालिकाले मार्सिवाङ खेलमैदान सरसफाई गरेको छ । गाउँपालिकाले गत विहिबार देखि हिजो शनिबारसम्म सञ्चालन...

प्रथम अध्यक्ष कपको उपाधि सुनिलस्मृति रोल्पालाई

माण्डवी गाउँपालिकाले आयोजना गरेको प्रथम अध्यक्ष कप राष्ट्रव्यापी अन्तर स्थानीय तह पुरुष भलिबल प्रतियोगिताको उपाधि...

प्यूठानमा विश्व एड्स दिबसमा स्वास्थ्यकर्मी र समाजसेवी सम्मानित भए

समुदायको नेतृत्वमा एड्स अन्त्य गरौ भन्ने मुल नाराका साथ ३६ औ विश्व एड्स दिवसका अवसरमा...

प्रथम अध्यक्ष कप पुरुष भलिबल प्रतियोगिता माण्डवी गाउँपालिकामा सुरु

प्रथम अध्यक्ष कप पुरुष भलिबल प्रतियोगिता माण्डवी गाउँपालिकामा सुरु भएको छ । “स्वास्थ्यको लागि खेलकुद,...

कानुनको पालना र सरकारी आम्दानिका लागि हुलाकमार्फत ढुवानि सुनिस्चित गर्दैछौं: महानिर्देशक अधिकारी

हुलाक सेवा विभागले बिहिवार सरकारी चिठ्ठीपत्र र कागजात हुलाक मार्फत पठाउने सुनिश्चित गर्ने व्यवस्था सम्बन्धी...