News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

प्रजातन्त्र दिवस र निर्वाचन दिवस भव्यतापुर्वक मनाईयो

निस्पक्ष निर्वाचनले प्रजातन्त्र सवल वनाउछः वक्ताहरु

सिखबर संवाददाता७ फागुन, प्यूठान
९५३ पटक
७ फागुन, प्यूठान

७० औं प्रजातन्त्र दिवस तथा चौथो निर्वाचन दिवसको अवसरमा प्यूठानमा पनि विभिन्न कार्यक्रम गरिएको छ। विहान महेन्द्र मा.वि. खलंगावाट र्याली सुरु गरि जिल्ला समन्वय समितिको हलमा पुगेर औपचारीक समारोह गरिएको थियो।

प्रजातन्त्र दिवस जिल्ला समारोह समितिका संयोजक एवं जिल्ला समन्वय समितिका प्रमुख केशवराज आचार्यको अध्यक्षतामा भएको कार्यक्रममा स्वागत मन्तव्य राख्दै जिल्ला समन्वय समितिका उपप्रमुख पदम के.सी.ले तत्कालिन परिस्थितीमा जनताले संघर्ष गरेर प्रजातन्त्र स्थापना गरेको स्मरण गर्दै निर्वाचनले प्रजातन्त्रमा जनताको सहभागिता मजवुत गराउने वताउनु भयो।

कार्यक्रममा वोल्दै मल्लारानी गाँउपालीकाका अध्यक्ष अमरध्वज रानाले मुलुकमा आजको परिवर्तनको जग प्रजातन्त्र स्थापनाको आन्दोलन भएको वताउनु भयो। प्रजातन्त्र स्थापनाको निम्ती वलिदानी दिने सहिदहरुप्रती श्रद्धाञ्जली व्यक्त गदै उहाँले ईतिहासको ठिक मुल्यांकन गरि आजको परिस्थितीमा अगाडि वढनुपर्ने वताउनु भयो।

कार्यक्रमको समापन गर्ने क्रममा जिल्ला समारोह समितिका संयोजक आचार्यले आजको राजनीतिक उपलव्धिको ग्रहण गर्नुपुर्व ईतिहासको स्मरण र सहि कुराको सम्मान गर्नुपर्ने वताउनु भयो। साथै व्यवस्था मजवुत हुन निर्वाचनको महत्वपुर्ण भुमिका हुने वताउनु भयो।

हरि भण्डारीले सञ्चालन गर्नुभएको कार्यक्रममा जिल्ला न्यायधिस विष्णुप्रसाद गौतम, प्रमुख जिल्ला अधिकारी कृष्ण प्रसाद पन्थ, जिल्लास्थित सरकारी कार्यालयका प्रमुखहरु, जिल्ला निर्वाचन अधिकृत, तिनवटै सुरक्षा निकायका प्रमुख र प्रतिनिधीहरु, निजामती कर्मचारी लगायतको उपस्थिती रहेको थियो।

प्रतिकृया दिनुहोस्

आजको राशिफल : २०८१ श्रावण ०७ सोमवार

मेष आज नयाँ कार्यको थालनी होला । साथी भाइको भेटघाटले मन प्रफुल्ल रहला । आफ्नो...

प्रधानमन्त्रिको विश्वासको मतको प्रस्तावको पक्षमा १८८ र विपक्षमा ७४ मत

प्रधानमन्त्रि केपि शर्मा ओलिले विश्वासको मत पाएका छन्। मतको विभाजन यस्तो छ: जम्मा मत –...

प्युठान प्रहरीद्वारा वार्षिक प्रगति सार्वजनिक

जिल्ला प्रहरी कार्यालय प्युठानले पत्रकार सम्मेलनमार्फत वार्षिक प्रगति सार्वजनिक गरेको छ । जिल्ला प्रहरी कार्यालयको...

लुम्बिनीका मुख्यमन्त्रीले दिए राजीनामा, सरकारमा दाबी गर्ने एमालेको तयारी

लुम्बिनी प्रदेशका मुख्यमन्त्री जोखबहादुर महराले आफ्नो पदबाट राजीनामा दिएका छन् । उनको राजीनामा पछि मुख्यमन्त्रीमा...

अधिकारीद्वारा आफ्ना गुरु श्रेष्ठलाई सम्मान

माण्डवी गाउँपालिकाका अध्यक्ष नमराज अधिकारी रोषनले आफ्ना गुरु कृष्णगोपाल श्रेष्ठलाई सम्मान गरेका छन् । गुरु...