News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

कोरोना रोकथामका लागी फोप्लीमा सर्वपक्षिय समिती सक्रिय

वर्डामा प्रवेश गर्ने ३ वटै नाकामा अत्यावश्यक वाहेक आवतजावत निशेध

सिखबर संवाददाता३ वैशाख, प्यूठान
८२७ पटक
३ वैशाख, प्यूठान

नौवहिनी गाँउपालिका वर्डा नं ८(फोप्ली) लाई कोरोना संक्रमणवाट वचाउन सर्वदलिय/सर्वपक्षिय समिती गठन गरिएको छ। महामारीवाट वच्न सवै पक्षको सहभागिता जरुरी हुने भएकाले सवै राजनितीक दल र नागरिक समाजका अगुवा सम्मिलित समिती गठन गरिएको वडाअध्यक्ष ओविराम वि क ले जानकारी दिनुभयो।

सर्वपक्षिय वैठकले कोरोना संक्रमणवाट वच्न लकडाउनलाई थप कार्यन्वयन गर्न जरुरी रहेको निष्कर्ष निकाल्दै पैदल आवतजावतमा समेत थप कडाई गर्ने निर्णय गरेको छ। स्थानिय मौलिकतामा लकडाउनलाई थप कडाईपुर्वक कार्यन्वयन गर्दै दैनिक खेतिपाती र जरूरी कार्यहरुमा अपनाउनुपर्ने सावधानी सम्वन्धी जनचेतनामुलक अभियान सञ्चालन गर्ने निर्णय भएको नौवहिनी गाउँपालिका कार्यपालिका सदस्य तारा विक ले वताउनु भयो। उहाँका अनुसार अत्यावश्यक वाहेक वडाहरुमा पैदलमार्गवाट भैरहेका आवतजावतलाइ समेत पुर्णरुपमा निशेध गर्ने निर्णय भएको छ।

वडामा वडावाहिरवाट पछिल्लो समयमा भित्रिएका नागरिक र हाल वडावाहिर रहेका नागरिकको अवस्थासम्वन्धी तथ्यांक संकलन गरी वडावासिलाई समस्या परेको अवस्थामा व्यवस्थापनका लागि आवश्यक कदम चाल्ने सहमती भएको छ। साविकका वडाहरुमा समेत वडा सदस्यको नेतृत्वमा सर्वपक्षीय समिती वनाईएको छ। लकडाउन र होम क्वारेन्टाईनको नितिलाई पुर्ण कार्यन्वयन गर्न वस्तिहरुमा समेत सर्वपक्षिय सहकार्य गरिएको सदस्य विक ले वताउनु भयो।

प्रतिकृया दिनुहोस्

आजको राशिफल : २०८१ श्रावण ०७ सोमवार

मेष आज नयाँ कार्यको थालनी होला । साथी भाइको भेटघाटले मन प्रफुल्ल रहला । आफ्नो...

प्रधानमन्त्रिको विश्वासको मतको प्रस्तावको पक्षमा १८८ र विपक्षमा ७४ मत

प्रधानमन्त्रि केपि शर्मा ओलिले विश्वासको मत पाएका छन्। मतको विभाजन यस्तो छ: जम्मा मत –...

प्युठान प्रहरीद्वारा वार्षिक प्रगति सार्वजनिक

जिल्ला प्रहरी कार्यालय प्युठानले पत्रकार सम्मेलनमार्फत वार्षिक प्रगति सार्वजनिक गरेको छ । जिल्ला प्रहरी कार्यालयको...

लुम्बिनीका मुख्यमन्त्रीले दिए राजीनामा, सरकारमा दाबी गर्ने एमालेको तयारी

लुम्बिनी प्रदेशका मुख्यमन्त्री जोखबहादुर महराले आफ्नो पदबाट राजीनामा दिएका छन् । उनको राजीनामा पछि मुख्यमन्त्रीमा...

अधिकारीद्वारा आफ्ना गुरु श्रेष्ठलाई सम्मान

माण्डवी गाउँपालिकाका अध्यक्ष नमराज अधिकारी रोषनले आफ्ना गुरु कृष्णगोपाल श्रेष्ठलाई सम्मान गरेका छन् । गुरु...