News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

समाचार प्रभाव: अस्पतालमा बिचल्ली भएका दुई बर्षिय बालकको आम्दामा उपचार सुरु

९२ हजार ६ सय ६ रुपैयाँ आर्थिक संकलन

दीपा घर्ती११ भदौ २०७७
११४५ पटक
११ भदौ २०७७

प्युठान,माण्डवी गाउँपालिका वडा नं. १ तिराम थक्लेनी निवासी दुई बर्षिय थारुप थापामगरको उपचार हुने भएको छ।
सिखबर डट.कम अनलाईन लगायतका सञ्चार माध्यमहरुमा समाचार सम्प्रेषण भएपछि उनको उपचारको लागि रकम संकलन भईरहेको छ।
देश विदेशमा रहनुभएका बिभिन्न सहयोगीदाताहरुको सहयोगमा रकम जुटिरहेको हो।
जिल्ला अस्पतालको बहिरंग विभागको बेड नं. २ मा रहेका बिरामी बालकलाई शुक्रबार बुटवल पठाईएको छ। मेनिन्जाइटिस ( दिमागको ज्वरो)ले अचेत बालकको आम्दा अस्पताल बुटवलमा उपचार सुरु भएको छ।
आमा भाईलाई छोडेर गएपछि बिरामी बालककी दिदी लक्ष्मी थापामगरले अचेत बालकलाई रुदैरुदै घर लैजाने तयारीमा हुनुहुन्थ्यो। आर्थिक अभावका कारण उहाँले उपचारमा संलग्न डा. सुनिल सुनारलाई पैसा नभएका कारण घर लैजाने भनेपछि डाक्टरले आफैले औषधी किनेर उनलाई अस्पतालमा भर्ना गरि हामीलाई खबर गर्नुभएको थियो।

समाचार सम्प्रेषण पछि हालसम्म बालक थारुप थापामगरको उपचारको लागि विभिन्न सहयोगिदाताहरुको सहयोगमा उपचार सुरु भएको हो। उनको उपचारको लागि प्युठानका युवा समाजसेवी हरि बस्नेत बिरामीको उपचारमा संगै अस्पताल पुग्नुभएको छ। सुरुमा उनलाई प्रादेशिक अस्पताल बुटवलमा लगिएको थियो। त्यहाँ पि.आई सि यु को ब्यवस्था गरि बालकको उपचार हुन नसक्ने भएपछि उनलाई भैरहवा लगिएको बिरामी संगै गएका समाजसेवी हरि बस्नेतले बताउनुभयो। भैरहवा मेडिकल कलेजले कोरोना संक्रमणका लागि भर्ना गर्न नै नमाने पछि चितवनमा रहनुभएका डा. समिर लामा र जिल्ला अस्पताल बिजुवारमा कार्यरत डा. सुनिल सुनारको सहयोगमा आम्दा अस्पतालमा भर्ना गरि उपचार सुरु भएको हो।

अहिले सम्म को को ले गरे सहयोग ?
माण्डवी गाउँपालिकाले बालकलाई बुटवल लैजानको लागि माण्डवी गाउँपालिकाले एम्बुलेन्स खर्च र नगद २० हजार रुपैयाँ, बेलायतबाट इशा गुरुङले नगद १० हजार, जापानबाट समाजसेवी सपना पाण्डेले ११ हजार ३ सय ६ रुपैयाँ,कतारमा रहेका प्युठान नगरपालिका ७ निवासी पारस नेपालीले १० हजार, सिद्धार्थ बैंक बिजुवार जुम्रीका कार्यरत दिपक कार्की, निक्की केसी, मनिषा धामी, बिष्णु टण्डन क्षेत्री , झरना पुनबाट संयुक्त रुपमा नगद ५ हजार , मल्लरानी गाउँपालिका वडा नं. ४ कसेरी निवासी राधिका शाह ठकुरीबाट नगद २ हजार, मल्लरानी गाउँपालिका वडा नं. २ चुजाँ निवासी इमान सिंह राहुँमगरबाट २ हजार ५ सय , मल्लरानी गाउँपालिका वडा नं. ३ मुन्डाडाँ निवासी हाल कोरियाबाट बासुदेव अधिकारीबाट २ हजार ५ सय , बेल्जियममा रहेकी यसु थापाबाट ५ हजार, झिमरुक गाउँपालिका निवासी कुसुम सामतबाट ५ हजार, मल्लरानी गाउँपालिका ३ मुण्डाडाँ निवासी हाल नयाँदिल्ली भारत यान्सीआर गुल्गाउन देखि भरत के.सीबाट ५ हजार , पि.डि. मल्टिप्रपोज प्रा.लि. माण्डबी गाउँपालिका ३ का संचालक पुर्ण प्रसाद कालाथोकीबाट ३ हजार १ सय , ऐरावती गाउँपालिका २ बरौंला निवासी सर्मिला शाह ठकुरी हाल दुवईबाट ३ हजार, प्युठान न.पा ४ निवासी पवन सुवेदीबाट २ हजार र सौन्दर्य पुष्प नर्सरीका सञ्चालक राधा अधिकारीबाट २ हजार गरी ८८ हजार ४ सय ६ रुपैयाँ, पोखराबाट सित्तल रानामगरले रु ३ हजार धर्मेन्द्र श्रेष्ठ धादिङबाट रु १ हजार गरि जम्मा ९२ हजार ६ सय ६ रुपैयाँ आर्थिक संकलन भएको छ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

“गणतन्त्र गौरव” बाट पूर्व राष्ट्रपति भण्डारी सम्मानित

नेकपा (एमाले) ले पूर्वराष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीलाई ‘गणतन्त्र गौरव’बाट सम्मान गरेको छ। नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी स्थापनाको...

आगलागी सम्बन्धी कृतिम अभ्यास कार्यक्रम बिजयनगरमा सम्पन्न

“समुदायको अगुवाईमा विपद जोखिम न्यूनीकरण परियोजना” अन्तर्गत आगलागी सम्बन्धी कृतिम अभ्यास कार्यक्रम बिजयनगरमा सम्पन्न भएको...

आजदेखि नयाँ शैक्षिक सत्रको भर्ना अभियान सुरु

नयाँ शैक्षिक सत्र २०८१ को विद्यालय भर्ना अभियान आजदेखि सुरु भएको छ । ‘सबै बालबालिकाको...

२०८२ मा उज्यालो प्यूठान घोषणा हुने

२०८२ सालसम्म प्यूठान जिल्ला पूर्ण विद्युतिकरण हुने नेपाल विद्युत प्राधिकरण वितरण केन्द्र प्यूठानले जनाएको छ...

मल्लरानीमा दोस्रो (फूडफेस्टिवल) खाना महोत्सव सुरु

मल्लरानीमा आजदेखि खाना महोत्सव सुरु भएको छ । नयाँ बर्षमा मल्लरानी जाऔं, प्राकृतिक रमणीय दृश्यवलोकनका...