News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

स्वर्गद्वारीको नयाँ आकर्षणः फोहरासहितको स्वर्ग वाटिका

हरि भण्डारी७ माघ, स्वर्गद्वारी प्यूठान
११२८ पटक
७ माघ, स्वर्गद्वारी प्यूठान

पवित्र धार्मिक तथा पर्यटकिय स्थल स्वर्गद्वारीमा नयाँ आकर्षणको रुपमा वाटर फाउन्टेन (फोहरा सहितको) स्वर्ग वाटिका थपिएको छ। नेपाली सेनाको सामाजिक आर्थिक विकासका पुर्वाधार निर्माण कार्यक्रम अन्तरगत निर्मित उक्त वाटिका वुधवार नेपाली सेनाका १९ नं बाहिनीअड्डाका बाहिनीपती सहायक रथी मदन कुमार के.सी. ले स्वार्गद्वारी आश्रमलाई हस्तान्तरण गर्नुभएको छ।

नागरिक–सैनिक सम्वन्धलाई थप प्रभावकारी वनाउन उक्त कार्यक्रमको २५ लाख वजेटवाट आवश्यक सामाग्री खरिद गरि नेपाली सेनाकै जनशक्तिले उक्त वाटिका निर्माण गरेको हो। नेपाली सेना ईन्द्रध्वज गणको अगुवाई र डिभिजन वन कार्यालय प्यूठानसंगको सहकार्यमा निर्मित उक्त वाटिकाले स्वर्गद्वारी आउने पर्यटकलाई आराम सौन्दर्यता र मनोरञ्जन प्रदान गर्ने अपेक्षा गरिएको बाहिनी पती के.सी. ले वताउनु भयो। उहाँले पृथक र विशिष्ट रुपमा निर्माण गरिएको वाटिकाले स्वर्गद्वारी परिसरको सौन्दर्य र गरिमा वढाउन महत्वपुर्ण भुमिका खेल्नेमा आफु आशावादी रहेको वताउनु भयो।

स्वर्गद्वारी आश्रमका प्रमुख डा. धु्रव श्री रुद्रनन्द ब्रह्मचारीले स्वर्गद्वारी आउने पर्यटकका लागी वाटर फाउन्टेन यौटा नयाँ आकर्षण थपिएको भन्दै निर्माणको निम्ती नेपाली सेनालाई धन्यवाद व्यक्त गर्नुभयो। उहाँले स्वर्गद्वारी दर्शन गर्न आउने पर्यटकले थकान मेटन र मनोरञ्जन लिनका लागी आकर्षक बाटिकाले महत्वपुर्ण भुमिका खेल्ने भन्दै मन्दिर परिसरमा नयाँ आकर्षण थपिएको समेत वताउनु भयो।

नेपाली सेनाले सैनिक नागरिक सम्वन्धलाई प्रभावकारी वनाउन सामाजिक आर्थिक विकासका पुर्वाधार निर्माण कार्यक्रम नागरिकसंग प्रत्यक्ष जोडिएर गर्दै आएको छ। सोहि कार्यक्रम अन्तरगत आ.व. २०७६/०७७ को वजेटवाट उक्त वाटरफाउन्टेन सहितको वाटिका निर्माण गरिएको ईन्द्रध्वज गण खलंगा व्यारेकका गणपती प्रमुख सेनानी अर्नुनविक्रम थापाले वताउनु भयो। उहाँका अनुसार म्युजिकल वाटर फाउन्टेन, पैदलमार्ग, गेट, वरिपरी तारजाली, रेलिङ लगायतका संरचना निर्माण गरिएको छ।

भने, वाटिका निर्माण, गेट, टहराहरु निर्माण लगायतका लागी डिभिजन वन कार्यालय प्यूठानले आ.व. २०७६/०७७ को वजेटवाट ३५ लाख रुपैयाँ खर्च गरेको जिल्ला वन कार्यालय प्यूठानका रेञ्जर हरि पौडेलले वताउनु भयो।

प्रतिकृया दिनुहोस्

“गणतन्त्र गौरव” बाट पूर्व राष्ट्रपति भण्डारी सम्मानित

नेकपा (एमाले) ले पूर्वराष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीलाई ‘गणतन्त्र गौरव’बाट सम्मान गरेको छ। नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी स्थापनाको...

आगलागी सम्बन्धी कृतिम अभ्यास कार्यक्रम बिजयनगरमा सम्पन्न

“समुदायको अगुवाईमा विपद जोखिम न्यूनीकरण परियोजना” अन्तर्गत आगलागी सम्बन्धी कृतिम अभ्यास कार्यक्रम बिजयनगरमा सम्पन्न भएको...

आजदेखि नयाँ शैक्षिक सत्रको भर्ना अभियान सुरु

नयाँ शैक्षिक सत्र २०८१ को विद्यालय भर्ना अभियान आजदेखि सुरु भएको छ । ‘सबै बालबालिकाको...

२०८२ मा उज्यालो प्यूठान घोषणा हुने

२०८२ सालसम्म प्यूठान जिल्ला पूर्ण विद्युतिकरण हुने नेपाल विद्युत प्राधिकरण वितरण केन्द्र प्यूठानले जनाएको छ...

मल्लरानीमा दोस्रो (फूडफेस्टिवल) खाना महोत्सव सुरु

मल्लरानीमा आजदेखि खाना महोत्सव सुरु भएको छ । नयाँ बर्षमा मल्लरानी जाऔं, प्राकृतिक रमणीय दृश्यवलोकनका...