News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

स्वर्गद्वारीको नयाँ आकर्षणः फोहरासहितको स्वर्ग वाटिका

हरि भण्डारी७ माघ, स्वर्गद्वारी प्यूठान
९७० पटक
७ माघ, स्वर्गद्वारी प्यूठान

पवित्र धार्मिक तथा पर्यटकिय स्थल स्वर्गद्वारीमा नयाँ आकर्षणको रुपमा वाटर फाउन्टेन (फोहरा सहितको) स्वर्ग वाटिका थपिएको छ। नेपाली सेनाको सामाजिक आर्थिक विकासका पुर्वाधार निर्माण कार्यक्रम अन्तरगत निर्मित उक्त वाटिका वुधवार नेपाली सेनाका १९ नं बाहिनीअड्डाका बाहिनीपती सहायक रथी मदन कुमार के.सी. ले स्वार्गद्वारी आश्रमलाई हस्तान्तरण गर्नुभएको छ।

नागरिक–सैनिक सम्वन्धलाई थप प्रभावकारी वनाउन उक्त कार्यक्रमको २५ लाख वजेटवाट आवश्यक सामाग्री खरिद गरि नेपाली सेनाकै जनशक्तिले उक्त वाटिका निर्माण गरेको हो। नेपाली सेना ईन्द्रध्वज गणको अगुवाई र डिभिजन वन कार्यालय प्यूठानसंगको सहकार्यमा निर्मित उक्त वाटिकाले स्वर्गद्वारी आउने पर्यटकलाई आराम सौन्दर्यता र मनोरञ्जन प्रदान गर्ने अपेक्षा गरिएको बाहिनी पती के.सी. ले वताउनु भयो। उहाँले पृथक र विशिष्ट रुपमा निर्माण गरिएको वाटिकाले स्वर्गद्वारी परिसरको सौन्दर्य र गरिमा वढाउन महत्वपुर्ण भुमिका खेल्नेमा आफु आशावादी रहेको वताउनु भयो।

स्वर्गद्वारी आश्रमका प्रमुख डा. धु्रव श्री रुद्रनन्द ब्रह्मचारीले स्वर्गद्वारी आउने पर्यटकका लागी वाटर फाउन्टेन यौटा नयाँ आकर्षण थपिएको भन्दै निर्माणको निम्ती नेपाली सेनालाई धन्यवाद व्यक्त गर्नुभयो। उहाँले स्वर्गद्वारी दर्शन गर्न आउने पर्यटकले थकान मेटन र मनोरञ्जन लिनका लागी आकर्षक बाटिकाले महत्वपुर्ण भुमिका खेल्ने भन्दै मन्दिर परिसरमा नयाँ आकर्षण थपिएको समेत वताउनु भयो।

नेपाली सेनाले सैनिक नागरिक सम्वन्धलाई प्रभावकारी वनाउन सामाजिक आर्थिक विकासका पुर्वाधार निर्माण कार्यक्रम नागरिकसंग प्रत्यक्ष जोडिएर गर्दै आएको छ। सोहि कार्यक्रम अन्तरगत आ.व. २०७६/०७७ को वजेटवाट उक्त वाटरफाउन्टेन सहितको वाटिका निर्माण गरिएको ईन्द्रध्वज गण खलंगा व्यारेकका गणपती प्रमुख सेनानी अर्नुनविक्रम थापाले वताउनु भयो। उहाँका अनुसार म्युजिकल वाटर फाउन्टेन, पैदलमार्ग, गेट, वरिपरी तारजाली, रेलिङ लगायतका संरचना निर्माण गरिएको छ।

भने, वाटिका निर्माण, गेट, टहराहरु निर्माण लगायतका लागी डिभिजन वन कार्यालय प्यूठानले आ.व. २०७६/०७७ को वजेटवाट ३५ लाख रुपैयाँ खर्च गरेको जिल्ला वन कार्यालय प्यूठानका रेञ्जर हरि पौडेलले वताउनु भयो।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

अनाथ बालबालिकालाई सहयोग

हिजो आइतबार मल्लरानी गाउँपालिका वडा नं ३ का २ जना अनाथ बालबालिकालाई आर्थिक सहयोग गरिएको...

चौतारीको स्थापना दिवसमा सम्मान सहित विविध कार्यक्रमको आयोजना

प्रेस चौतारी नेपाल जिल्ला शाखा प्यूठानले २५ औं स्थापना दिवसको अवसरमा विविध कार्यक्रमको आयोजना गरी...

प्रेस चौतारी नेपालको २५ औं स्थापना दिवस प्युठानमा पनि मनाउने

प्रेस चौतारी नेपालको २५ औं स्थापना दिवसको अवसरमा प्युठान शाखाले विविध कार्यक्रम गरि मनाउने तयारी...

मान्डवि गाउँपालिका ३ का विभिन्न स्थानमा सम्पन्न एक हजार मिटर पक्कि कुलो तथा सार्वजनिक धारो निर्माणको अनुगमन

प्रधानमन्त्री स्वरोजगार कार्यक्रम अन्तरगत मान्डवि गाउँपालिका ३ मा सम्पन्न भएका एक हजार मिटर पक्कि कुलो...

एक दिने बाख्रा पालन कार्यक्रम बिजयनगरमा सम्पन्न

एक दिने बाख्रा पालन कार्यक्रम शनिबार प्यूठान नगरपालिका ३ बिजयनगरमा सम्पन्न भएको छ । एकिकृत...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी