News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

प्युठानी आइडल सिजन–२ को उपाधि सरस्वती घर्तिलाई

झुलेनी पोष्ट
१२५१ पटक

प्युठानी आइडल सिजन–२ को उपाधि नौबहिनी गाउँपालिका–५, डामृ की सरस्वती घर्ति मगरले पाएकी छन् । शुक्रबार अर्घाखाँचीको शीतगंगामा भएको फाइनल चरणमा उनले उपाधि हात पारेकी हुन् ।

डि टु कला केन्द्रको आयोजनामा भएको प्रतियोगितामा सरस्वतीले १ सय ३० जना प्रतियोगिलाई पछि पार्दै १५ जनासंग फाइनल प्रतिस्पर्धा गरेकी थिइन् । प्रतियोगिता मार्फत नगद ५० हजार सहित सर्ट मुभी खेल्न पाउने भएकी छन् ।

प्रतियोगितामा प्युठान सारंग बेसीकी शोभा मगर दोस्रो भएका छन् । उनले नगद २५ हजार र म्युजिक भिडियो समेत खेल्न पाउने भएका छन् । त्यस्तै प्युठान नगरपालिका–५, ढुंगेठाठिका अर्जुन भण्डारी तेस्रो भएका छन् । उनले नगद १५ हजार र म्युजिक भिडियो खेल्न पाउने आयोजकले जनाएको छ ।

‘‘नृत्य हाम्रो अभियान कला र संस्कृतिको पहिचान’’ भन्ने मुल नाराको साथमा लुम्बिनी प्रदेश अर्घाखाँची जिल्लाको शीतगंगा नगरपालिका वडा नम्बर–८ सातमारामा कार्यक्रम गरिएको थियो । फाइनल चरणको प्रतियोगितामा निर्णायकको रुपमा अनुप बुढा, दिपेश चौधरी, सुस्मिता ब्रोमेल रहेका थिए ।

कार्यक्रममा बोल्दै प्रम्ख अतिथि रुकेश आलेले सबै जित मात्र सफलता नभए पनि हार एउटा सिक्ने अबसर भएकोले आगामी दिनमा यो स्थानसम्म आइपुगेको सफलताले ठुलो सहयोग पुग्ने बताएका छन् । ‘प्युठान जिल्लाको प्रत्येक बस्तीमा लुकेर रहेका प्रतिभाहरुलाई यहाँसम्म ल्याउनु पनि ठुलो उपलब्धि हो,’ उनले भने ।

डि टु कला केन्द्रका अध्यक्ष राज थापाको अध्यक्षता तथा अर्घाखाँची शीत गंगा नगरपालिका वडा नं.–८ का वडा अध्यक्ष रुकेश आले मगरको प्रमुख अतिथ्यता रहेको थियो । अस्थायी प्रहरी चौकी सातमारा अर्घाखाँचीका प्रहरी इन्चार्ज सुर्य पन्थीको विशेष आतिथ्यता र ग्यालेक्सी फोर के का दाङ सम्वाददाता शिवराज खनाल, सिधा–पत्र डटकमका संचालक मेगमन बुढा को आतिथ्यता रहेको थियो ।

प्रतियोगिता प्युठानको विभिन्न ठाउँमा अडिसन संचालन भएर सम्पन्न भएको थियो । फाइनल चरण छनौटका लागि जनता माध्यमिक विद्यालय बडडाँडा, भवानीश्वरी बासिक विद्यालय जसपुर, अम्मर माध्यमिक विद्यालय भिङ्ग्री, कालिका माध्यमिक विद्यालय जुम्री, महेन्द्र माध्यमिक विद्यालय सारङबेसी गरि ५ वटा विद्यालयमा भएको थियो ।

कार्यक्रममा लोक दोहोरी गायक कृष्ण रेउले लगायत अन्य प्युठानी कलाकारको सहभागी रहेको थियो भने कार्यक्रमको संचालन डि टु कला केन्द्रका डाइरेक्टर दिपक बर्माले गरेका थिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

मुक्ती माविमा विद्यार्थीमाथि निर्घात कुटपिट, विद्यार्थीको हात भाँचियो, एकजनालाई रिफर

विद्यालय हाताभित्र विद्यार्थीमाथि कुटपिट हुँदा कम्तिमा ४ जना विद्यार्थी घाईते भएका छन्। बुधवार मुक्ति माध्यमिक...

मल्लरानी ३ मा सुर्तीजन्य पदार्थ सेवनको न्यूनीकरण सम्बन्धी सचेतना कार्यक्रम

सुर्तीजन्य पदार्थ सेवनको न्यूनीकरण सम्बन्धी सचेतना कार्यक्रम बुधबार मल्लरानी गाउपालिका ३ मा सम्पन्न भएको छ...

रुखबाट लडेर झिमरुकमा एक महिलाको मृत्यु

रुखबाट लडेर झिमरुक गाउँपालिकामा एक महिलाको मृत्यु भएको छ । मगंलबार बिहान घाँस काट्न भनी...

सरुमारानीमा प्रधानाध्याकहरुलाई आईसिटी तालिम

सरुमारानी गाउँपालिकामा प्रधानाध्यापकहरुलाई आईसिटि सम्वन्धी तालिम दिइएको छ । गाउँपालिका भित्रका सामुदायिक तथा संस्थागत विद्यालयका...

प्यूठानको जेठो विद्यालयको कम्यूटर ल्याव बेहाल !

तस्बिर हेर्दा सबैलाई लाग्छ यो कुनै भग्नावशेष भएको भवन हो । त्यहाँ बर्षौदेखि रेखदेख गर्ने...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी