News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

मातृ मृत्यु घटाउन सुत्केरी प्रोत्साहन प्याकेज : ऐरावती गाउँपलिका

बाेम बहादुर परियार २०७९ असार १, प्यूठान
७७२ पटक
२०७९ असार १, प्यूठान

ऐरावती गाउँपलिकाले मातृ मृत्युलाई घटाउन, संस्थागत सुत्केरी बढाउनका लागि र ब्यक्तिगत सरसफाईलाई मध्यनजर गर्दै सुत्केरी प्रोत्साहन प्याकेज लिएको छ । जेठ महिना देखि पालिकाका सबै वडामा लागू हुने गरि गाउँपलिकाले एक कार्यक्रम लिएको हाे ।

सुत्केरीलाई प्रोत्साहनका लागि झोला, पेटिकोट, पेन्टी, प्याड, साबुन, सरफ, टाबेल, नङ कट लगाएतका सामाग्री उपलब्ध गराएको ऐरावती गाउपालिका स्वास्थ्य साखा प्रमुख बाल गोपाल श्रेष्ठले बताए । साथै दिन रात नभनि अहरात्र खटिने महिला स्वस्थ्य स्वम् सेविकालाई पनि सम्मान स्वरुप झोला, छाता, जुत्ता, मोजा, सेट लाइट, नङ कट र कैँची पनि वितरण गरेको श्रेष्ठले बताए ।

पालिकाले सुत्केरी महिलाहरुको लागि रचनात्मक कार्यक्रम ल्याउनाले संस्थागत सुत्केरी बढ्ने बिस्वास लिएको छ । त्यस्तै समुदायमा क्षयरोग का बिरामी पत्ता लगाउनको लागि र तिनको निदान गर्नका लागि स्वास्थ संस्थाहरुमा खकार संकलन कार्य समेत अगाडि बढेको छ । गत बिहिवार दाङबाङ स्वास्थ्य चौकिमा क्षयरोग सम्बन्धि सरोकारवालाहरुलाई अभिमुखिकरण कार्यक्रम संचालन गर्दै खकार संकलन अभियान सुरु गरिएको हो ।

आइतबार दाङबाङ स्वास्थ चौकिबाट १९ जनाको टिबि जाँच गर्नाका लागि खकार संकलन गरिएको छ भने आज पकला स्वास्थ्य संस्थाबाट ५७ जना मानिस हरुको टि. बि. जाँच गर्नको लागि खकार संकलन गरिएको छ । जसको नतिजा केहिदिनमै आउने पुरन्ठाटी स्वास्थ्य चौकिका ल्याब कर्मचारी जनक राउत ले जानकारी गराए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हंसपुर स्वास्थ्य चौकीमा कार्यरत ल्याब असिस्टेन साधना के.सीले आफनो जन्मदिन क्षयरोग विरामीसँग मनाईन

सरुमारानी गाउँपालिकाको हंसपुर स्वास्थ्य चौकीमा कार्यरत ल्याब असिस्टेन साधना के.सीले आफनो जन्मदिन क्षयरोग विरामीसँग मनाएकी...

प्रचण्डले पाएनन् विश्वासको मत

१८ महिनापछि प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल ’प्रचण्ड’ सत्ताबाट बाहिरिएका छन् । प्रतिनिधि सभामा शुक्रबार राखेको विश्वासको...

‘रेड एड्भाइजरी’ जारी भएका दिन रात्रिकालीन सवारी सञ्चालनमा रोक

‘रेड एड्भाइजरी’ (उच्च जोखिमको सूचना) जारी भएका दिन तोकिएका जिल्लाहरूमा रात्रिकालीन सवारी सञ्चालनमा रोक लगाईएको...

नारायणगढ–मुग्लिन सडकमा पहिरोले दुई वटा बस त्रिशुली नदीमा मिसायो

नारायणगढ–मुग्लिन सडकको सिमलतालमा लेदोसहितको पहिरोले २ वटा बस बगाएको छ । शुक्रबार बिहान साढे ३...

यूवा गैरसरकारी संस्था महासंघ प्यूठान शाखा अध्यक्षमा प्रज्वल पहाडी

यूवा गैरसरकारी संस्था महासंघ प्यूठानको भेला सम्पन्न भएको छ । मंगलबार जुम्रीमा भएको भेलाले प्रज्वल...