News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

जसले सबैलाई चकित पार्दै दौडिन

झुलेनी नेटवर्क२०८० फागुन २
४७५ पटक
२०८० फागुन २

प्यूठान नगरपालिका–४, स्थित गणतान्त्रिक खेलकुद मैदानमा भर्खरै मात्र जिल्ला स्तरीय राष्ट्रपति रनिङ्ग शिल्ड प्रतियोगिता सम्पन्न भएको छ । प्रतियोगितामा जिल्लाका ९ वटै स्थानीय तहबाट ३/४ सयको संख्यमा खेलाडि सहभागि भएका थिए । तर, प्रतियोगिता हेर्न आएका धेरै दर्शकको नजर भने गौमुखी गाउँपालिका–३ रजवारीका अन्जली मल्लमा पर्‍यो । सुरुमा यती सानी नानीले के दौड्न सक्लिन भन्नेहरु पछि दंग परे । उनले धेरैलाइ उछिन्दै प्रथम भइन् । खरा माध्यामिक विद्यालय रजबारामा कक्षा ८ मा अध्ययनरत १३ वर्षीय मल्लले सबैलाई चकित पार्दै ३ हजार मिटरको दौडमा उमेरसंगै जिउडालले भरिएका प्रतिस्पर्धीलाई पछाडी पार्दै प्रथम भइन ।

यसपालि मात्र होइन उनी गतवर्ष पनि प्रथम भएकी थिइन । बुबा जितबहादुर र आमा तुलसा मल्लको अन्जली महिली छोरी हुन् । अन्जली मल्लका बुबा आमा सामान्य कृषक हुन । गत वर्ष खरा माध्यामिक विद्यालयबाट दौडमा विजय हुँदै गौमुखी गाउँपालिका राष्ट्रपति रनिङ्ग शिल्ड प्रतियोगितामा प्रथम भएकी थिइन । त्यसले अन्जलीलाई प्यूठान जिल्ला खेलकुद प्रतियोगितामा सहभागी हुने अवसर मिलााएको थियो ।

गत वर्ष जिल्ला स्तरीय राष्ट्रपति रनिङ्ग शिल्ड प्रतियोगितामा ३ हजार मिटर दौडमा प्रथम भएर लुम्बिनी प्रदेश स्तरीय खेलमा समेत सहभागी हुने अवसर समेत उनलाई मिलेको थियो । उनि सानै देखि विहान घरको काम गरी विद्यालय जाने र विद्यालयबाट फर्किएपछि घरायसी काम गर्ने गरेको स्थानीय जोगेन्द्र मल्लले बताए । उनी पढाईमा पनि त्यत्तिकै अब्बल छिन् । गत वर्ष जिल्ला स्तरीय प्रतियोगितमा प्रथम भएकाले अन्जलीलाई गौमुखी गाउँपालिकाले प्रोत्साहन वाफत ३० हजार रुपैयाँ नगद समेत प्रदान गरेको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

आजको राशिफल २०८१ श्रावण ६ आइतवार

 मेष विद्या र बुद्धिको विकास हुनेछ । नयाँनयाँ ज्ञान सिक्ने मौका मिल्नेछ । कार्यसिद्धि हुने...

कांग्रेसको संसदीय दलको बैठक आइतबार बस्ने

नेपाली कांग्रेसले संसदीय दलको बैठक आइतबारका लागि बोलाएको छ । बैठक आइतबार मध्याह्न १२ बजे...

आगामी निर्वाचनमा माओवादीसंग दुवै दलले गठबन्धन नगर्ने  सर्तमा नयाँ गठबन्धन बन्यो: पोखरेल

नेकपा एमालेका वरिष्ठ उपाध्यक्ष ईश्वर पोखरेलले आगामी निर्वाचनमा माओवादीलाई साथ नलिने सर्तमा कांग्रेस-एमालेको गठबन्धन बनेको...

त्रिशूली दुर्घटनामा बेपत्ता बस र शव खोज्न यन्त्रसहित भारतिय टोलि खटाइयो

सिमलतालमा असार २८ गते पहिरोले बगाएर त्रिशूलीमा बेपत्ता भएका बस र शव खोजीका लागि भारतीय...

आजको राशिफल: २०८१ श्रावण ०५ शनिवार

मेष : आज रमाइलो यात्राको सम्भावना छ र त्यसबाट दीर्घकालिक फाइदा पुग्नेछ । लामो समयदेखि...