News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

जसले सबैलाई चकित पार्दै दौडिन

झुलेनी नेटवर्क२०८० फागुन २
२४५ पटक
२०८० फागुन २

प्यूठान नगरपालिका–४, स्थित गणतान्त्रिक खेलकुद मैदानमा भर्खरै मात्र जिल्ला स्तरीय राष्ट्रपति रनिङ्ग शिल्ड प्रतियोगिता सम्पन्न भएको छ । प्रतियोगितामा जिल्लाका ९ वटै स्थानीय तहबाट ३/४ सयको संख्यमा खेलाडि सहभागि भएका थिए । तर, प्रतियोगिता हेर्न आएका धेरै दर्शकको नजर भने गौमुखी गाउँपालिका–३ रजवारीका अन्जली मल्लमा पर्‍यो । सुरुमा यती सानी नानीले के दौड्न सक्लिन भन्नेहरु पछि दंग परे । उनले धेरैलाइ उछिन्दै प्रथम भइन् । खरा माध्यामिक विद्यालय रजबारामा कक्षा ८ मा अध्ययनरत १३ वर्षीय मल्लले सबैलाई चकित पार्दै ३ हजार मिटरको दौडमा उमेरसंगै जिउडालले भरिएका प्रतिस्पर्धीलाई पछाडी पार्दै प्रथम भइन ।

यसपालि मात्र होइन उनी गतवर्ष पनि प्रथम भएकी थिइन । बुबा जितबहादुर र आमा तुलसा मल्लको अन्जली महिली छोरी हुन् । अन्जली मल्लका बुबा आमा सामान्य कृषक हुन । गत वर्ष खरा माध्यामिक विद्यालयबाट दौडमा विजय हुँदै गौमुखी गाउँपालिका राष्ट्रपति रनिङ्ग शिल्ड प्रतियोगितामा प्रथम भएकी थिइन । त्यसले अन्जलीलाई प्यूठान जिल्ला खेलकुद प्रतियोगितामा सहभागी हुने अवसर मिलााएको थियो ।

गत वर्ष जिल्ला स्तरीय राष्ट्रपति रनिङ्ग शिल्ड प्रतियोगितामा ३ हजार मिटर दौडमा प्रथम भएर लुम्बिनी प्रदेश स्तरीय खेलमा समेत सहभागी हुने अवसर समेत उनलाई मिलेको थियो । उनि सानै देखि विहान घरको काम गरी विद्यालय जाने र विद्यालयबाट फर्किएपछि घरायसी काम गर्ने गरेको स्थानीय जोगेन्द्र मल्लले बताए । उनी पढाईमा पनि त्यत्तिकै अब्बल छिन् । गत वर्ष जिल्ला स्तरीय प्रतियोगितमा प्रथम भएकाले अन्जलीलाई गौमुखी गाउँपालिकाले प्रोत्साहन वाफत ३० हजार रुपैयाँ नगद समेत प्रदान गरेको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

आगलागी सम्बन्धी कृतिम अभ्यास कार्यक्रम बिजयनगरमा सम्पन्न

“समुदायको अगुवाईमा विपद जोखिम न्यूनीकरण परियोजना” अन्तर्गत आगलागी सम्बन्धी कृतिम अभ्यास कार्यक्रम बिजयनगरमा सम्पन्न भएको...

आजदेखि नयाँ शैक्षिक सत्रको भर्ना अभियान सुरु

नयाँ शैक्षिक सत्र २०८१ को विद्यालय भर्ना अभियान आजदेखि सुरु भएको छ । ‘सबै बालबालिकाको...

२०८२ मा उज्यालो प्यूठान घोषणा हुने

२०८२ सालसम्म प्यूठान जिल्ला पूर्ण विद्युतिकरण हुने नेपाल विद्युत प्राधिकरण वितरण केन्द्र प्यूठानले जनाएको छ...

मल्लरानीमा दोस्रो (फूडफेस्टिवल) खाना महोत्सव सुरु

मल्लरानीमा आजदेखि खाना महोत्सव सुरु भएको छ । नयाँ बर्षमा मल्लरानी जाऔं, प्राकृतिक रमणीय दृश्यवलोकनका...

अहिलेको शैक्षिक अवस्था, एक चिन्तन

आजभोली विद्यालय शिक्षाको बार्षिक नतिजा प्रकाशनको समय भएकोले नतिजा प्रकाशन र यसका सन्दर्भमा विभिन्न कोणबाट...