News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

अखिल नेपाल महिला संघ प्यूठानको छैठौं जिल्ला सम्मेलनले नयाँ नेतृत्व चयन गर्दै

झुलेनी नेटवर्क२०८० फागुन २२
१४० पटक
२०८० फागुन २२

अखिल नेपाल महिला संघ प्यूठानको छैठौं जिल्ला सम्मेलन शहिद उमेशचन्द्र स्मृति प्रतिष्ठान भवन बिजुवारमा सप्पन्न भएको छ । अखिल नेपाल महिला संघका केन्द्रीय सचिब बिना ज्ञवालीले हर घरमा अनेम संघ, घर घरमा अनेम संघको अभियानमा लाग्न आग्रह गर्नुभएको छ । नेकपा(एमाले) को प्रमुख पिलरको रुपमा अनेम संघले काम गर्दै आएको भन्दै सिङ्गो एमालेलाई थाम्ने पिलरको रुपमा निरन्तर लाग्नुपर्नेमा जोड दिनुभयो ।

प्रमुख अतिथि ज्ञवालीले अखिल नेपाल महिला संघले गरेको आन्दोलनका कारण अहिले ३३ प्रतिशत अधिकार प्राप्त भएको बताउनुभयो । अहिले ५० प्रतिशत सहभागिताको माग गर्दै गर्दा महिलाको सहभागितालाई समेत बढाउदै लैजानुपर्ने बताउनुभयो ।

उद्घाटन शत्रमा शुभकामना मन्तव्य दिदै नेकपा (एमाले) पोलिटब्युरो सदस्य तथा प्यूठान जिल्ला इन्चार्ज नरुलाल चौधरीले एमालेले सबै प्रकारको बिभेद अन्त्य गर्दै समान सहभागितामा जोड दिएको बताउनुभयो ।“पितृसत्ताको अवशेष बाकी छ । त्यसलाई तोड्दै जानुपर्छ,“ चौधरीले भन्नुभयो । उहाले नेतृत्व निर्माण, बैचारिक क्षमता बिकास, महिलाको पक्षमा वकालत, संस्थागत बिकासमा अखिल नेपाल महिला संघले गरेको कार्य महत्त्वपूर्ण भएको बताउनुभयो ।

कार्यक्रममा नेकपा (एमाले) प्यूठानका अध्यक्ष बिजय बिराज बिष्टले राजनीतिक परिवर्तनपछिको अहिलेको परिस्थितिमा नयाँ तरिकाले चुनौती पार गर्दै जानुपर्ने अवस्था रहेको बताउनुभयो । प्रबिधिको समय भएकाले सोही अनुसार चल्नुपर्ने उहाँको भनाई छ । संविधानमा उल्लेख भएका अधिकार कार्यान्वयन गराउन समेत भूमिका खेल्न आवश्यक रहेको बताउँदै अध्यक्ष बिष्टले योग्य सक्षम महिला नेतृत्व आवश्यक रहेको बताउनुभयो ।

पुर्व अध्यक्ष शान्ता आचार्य र संस्थापक अध्यक्ष नारायणी ज्ञवालीले जिल्लामा अखिल नेपाल महिला संघ स्थापनाको अवस्था देखि अहिलेसम्म आईपुग्दा संगठन बलियो बनेको अनुभुती भएको बताउनुभयो ।

सम्मेलनमा संस्थापक अध्यक्ष नारायणी रेग्मी सहित पुर्व अध्यक्ष शान्ता आचार्य, गोमा रेग्मी, धना कार्की, कमला रिजाललाई सम्मान गरिएको छ । जिल्ला अध्यक्ष भगवती खड्काको अध्यक्षतामा भएको कार्यक्रममा स्वागत उपाध्यक्ष नारायणी अधिकारी र संचालन गोमा भट्टराईले गरेका थिए । सम्मेलनले नयाँ नेतृत्व चयन गर्नेछ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

रक्तदाता दिवसको अवसरमा प्यूठानमा १५ जनाले गरे रक्तदान

विश्व रक्तदाता दिवस प्यूठानमा पनि मनाईएको छ । नेपाल रेडक्रस सोसाईटी जिल्ला शाखा प्यूठानको आयोजना...

प्यूठानको ऐरावतीमा भिरबाट लडेर एक पुरुषको मृत्यु

प्यूठानको ऐरावती गाउँपालिकामा एक पुरुषको भिरबाट लडेर मृत्यु भएको छ । शुक्रबार विहान साढे ११...

माण्डवी गाउँपालिकाले दिगो विकास लक्ष्यको स्थानीयकरण गर्दै

माण्डवी गाउँपालिकाले दिगो विकास लक्ष्यको स्थानीयकरणका लागि कार्य सुरु गरेको छ । संयुक्त राष्ट संघमार्फत...

एकै दिनमा २ सय ५० जनाले आँखा जाँच गराए

आँखा अस्पताल बिजुवारमा एक दिने शिविर सम्पन्न भएको छ । शिविरबाट २ सय ५० जनाले...

जिल्ला पूर्ण खोप सुनिश्चितता घोषणा गर्ने तयारीमा

प्यूठान जिल्लाका सबै स्थानीय तह पूर्ण खोप सुनिश्चितता पालिका घोषणा भएका छन् । जन्मेदेखि १५...