News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

प्युठानको सरुमारानी गाउँपालिकाले विद्यालय बस सञ्चालन ग¥यो , बस सञ्चालनमा आएसंगै विद्यार्थी र अभिभाव खुसि

सिखबर संवाददाताप्युठान,३ पुस
१०३८ पटक
प्युठान,३ पुस

प्युठानमा एउटा गाउँपालिकाले विद्यालय बस सञ्चालन गरेको छ । जिल्लाको सरुमारानी गाउपालिकाले जिल्लामै पहिलो पटक एक सरकारी विद्यालयमा अध्यनरत विद्यार्थीहरुको सुविधाका लागी स्कूल बस सन्चालनमा ल्याएको हो । सरुमारानी गाउँपालिका वडा नं ४ स्थित जनता माध्यमिक विद्यालयका विद्यार्थीहरुको सुविधाका लागि वस संचालन गरिएको हो ।
प्युठान भालुवाङ सडकमा दिनहुं पैदल आउजाउ गर्दा विद्यार्थीको सुरक्षा चुनौती वढेको र टाढाका विद्यार्थीहरुलाई ध्यानमा राखेर बागेखोला बडडाडा स्कुल वस संचालनमा ल्याईएको सरुमारानी ४ का वडा अध्यक्ष चिन्त बहादुर सोमैले बताए। विद्यालयलाई बस आवश्यक देखियो त्यसैले बस सञ्चालन ग¥यौ अध्यक्ष सोमैले भने,– ‘अभिभावकहरूले पनि आफ्नो बच्चा स्कूल पुग्यो कि पुगेन भनेर चिन्ता हुन्छ । विद्यालय छुट्टी भएपछि घर नआउने जस्ता समस्याबाट मुक्त गराउन हामीहरूले योजनाका साथ गाडी राखेको हो ।’
बस सञ्चालन गर्न रु ४ लाख भन्दा वढी रकम विनियोजन
सरुमारानी गाउँपालिकाले चालु आर्थिक बर्षमा विद्यालय बस संचालनका लागि ४ लाख ४४ हजार ४४५ रुपैया बिनियोजन गरिएको थियो। टाढाका बिध्यार्थीलाई लक्षित गरि स्कुल बस संचालन गरेको गाउपालिकाले जनाएको छ।गाउपालिकाभित्रका मोतिपुर, ठाडिओदार, छत्तिवन दमार कुडुले गाउँका ७० भन्दा धेरै बालबालिका ५ घण्टा बढि समय पैदल हिडेर बिद्यालय आउजाउ गर्दै आएका थिए । गाउँकै बुद्ध प्राबिबाट कक्षा ५ उत्तिर्ण गरेका बिध्यार्थी निमाबि र माबी तहको शिक्षा हासिल गर्न जनता माबि बडडाडाँ पुग्नैपर्ने बाध्यता छ । विद्यालयका प्रधानाध्यापक योग कुमार पाण्डेले गाउपालिकाले स्कुल बस संचालन गर्दिए पछि बिध्यार्थिहरुलाई राहत मिल्ने बताए । यसले छात्रछात्राको पढाइमा समेत प्रगती हुने बिश्वास लिएका छौ।उनले भने,–‘ अधिकांश अभिभावकले छोराछोरी विद्यालयमा ल्याउन र पु¥याउन समय नभएर यहाँ पढाउन वञ्चित भएका थिए । ’
बस सञ्चालनमा आएपछि विद्याथी र अभिभावक खुसी
विद्यालयमा बस सेवा सुरु भएपछि यस क्षेत्रका विद्यार्थी र अभिभावक खुसि भएका छन् । अभिभावकहरुले यस अघि विद्यालय बस संचालन गर्न माग गर्दै आए पनि कहिकतैबाट सुनुवाई भएको थिएन । विद्यालय बस सेवा सन्चालनमा ल्याईएपछी टाढाटाढाबाट पढन आउन जान विद्यार्थीहरुलाई सुविधा मिलेको अभिभावकहरुले बताएका छन् । जसले गर्दा अभिभावकहरू पनि आफ्ना बालबच्चा गाडीमा विद्यालय जान पाएपछि सुरक्षाको महशुस गरेका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

प्रथम अध्यक्ष कपको उपाधि सुनिलस्मृति रोल्पालाई

माण्डवी गाउँपालिकाले आयोजना गरेको प्रथम अध्यक्ष कप राष्ट्रव्यापी अन्तर स्थानीय तह पुरुष भलिबल प्रतियोगिताको उपाधि...

प्यूठानमा विश्व एड्स दिबसमा स्वास्थ्यकर्मी र समाजसेवी सम्मानित भए

समुदायको नेतृत्वमा एड्स अन्त्य गरौ भन्ने मुल नाराका साथ ३६ औ विश्व एड्स दिवसका अवसरमा...

प्रथम अध्यक्ष कप पुरुष भलिबल प्रतियोगिता माण्डवी गाउँपालिकामा सुरु

प्रथम अध्यक्ष कप पुरुष भलिबल प्रतियोगिता माण्डवी गाउँपालिकामा सुरु भएको छ । “स्वास्थ्यको लागि खेलकुद,...

कानुनको पालना र सरकारी आम्दानिका लागि हुलाकमार्फत ढुवानि सुनिस्चित गर्दैछौं: महानिर्देशक अधिकारी

हुलाक सेवा विभागले बिहिवार सरकारी चिठ्ठीपत्र र कागजात हुलाक मार्फत पठाउने सुनिश्चित गर्ने व्यवस्था सम्बन्धी...

“शहरी जीवन भन्दा गाँउले जीवन ठिक” बिषयक वादविवाद प्रतियोगिता सम्पन्न

लुप्लुङ्ग माध्यामिक विद्यालयमा वादविवाद प्रतियोगिता सम्पन्न भएको छ । विद्यालयमा रहेको नेपाल जुनियर तथा युवा...